I samarbejdet fandt vi forståelse for, hvor mine udfordringer, bekymringer og tvivl stammer fra, og ved hjælp af korrigerende lyde og øvelse i at lytte til min egen krop, er det blevet muligt for mig at give slip.
Jeg siden jeg var 16 haft problemer med angst og depression og været i medicinsk behandling i 8 år.
Da jeg færdiggjorde min uddannelse stod jeg overfor nye udfordringer med en hverdag som jobsøgende, alene hjemme, hver dag. Min angst blev værre mens mit overskud og glæde forsvandt mere og mere. Jeg havde hovedpine, maveproblemer hver dag og sov dårligt. Jeg tvivlede på mig selv og jobsøgningen.
Jeg opsøgte Helle i håb om at hun kunne hjælpe mig til at få en smule mere overskud.
Helles fantastiske arbejde, evner og tilgange har givet mig mit liv tilbage.
I samarbejdet fandt vi forståelse for, hvor mine udfordringer, bekymringer og tvivl stammer fra, og ved hjælp af korrigerende lyde og øvelse i at lytte til min egen krop, er det blevet muligt for mig at give slip.
Jeg har siden mit første besøg hos Helle ikke haft et eneste angstanfald, jeg har fået et job og om lidt starter jeg nedtrapning af den antidepressive medicin jeg troede jeg skulle tage resten af livet.
Af hjertet tak
Andre succes historier
taknemmelighed over at være mig!!!
Jeg føler mig så landet i mig selv, så befriet for hæmmende følelser og begrænsende tankemønstre og så fyldt op med taknemmelighed over at være mig!!!
Min musearm og hasemuskler har fået det bedre
Alting tager tid – og når du har oparbejdet noget forkert eller skævt i din krop, tager det selvfølgelig tid at komme tilbage til et godt udgangspunkt igen, men at det faktisk sker p.g.a. lyde, og at man kan holde ved lige med lyde, det kan man da undre sig over